Vadim Taranov do producent znakomitych wtyczek i symulacji gitarowych przeznaczonych głównie dla gitar gdyż znacznie większa część jego produktów to symulacje wzmacniaczy gitarowych oraz kanałów znajdujących się w tych wzmacniaczach.
Producent w swojej szerokiej ofercie produktów skupia się głównie na kanałach przesterowanych znajdujących się we wzmacniaczach gitarowych a odzwierciedlenie ich analogowych odpowiedników w symulacjach wychodzi mu wręcz rewelacyjnie.
Więcej jego produktów można znaleźć na tej stronie - VTarAmps
Andy Zeugs - Anvil
Kolejną ciekawą symulacją tego producenta jest wtyczka stworzona na wzór kanału przesterowanego (RHYTHM) mniej znanego wśród gitarzystów ale świetnie brzmiącego i cenionego preampu Andy Zeugs - Anvil. Więcej informacji na temat analogowego odpowiednika można znaleźć w tym miejscu - Preamp "The Anvil"
Symulacja "The Anvil"
Anvil to bardzo prosta i świetnie brzmiąca wtyczka preampu wzmacniacza gitarowego "The Anvil" a dokładniej jego jednego kanału przesterowanego jakim jest kanał "RHYTHM". Na pokładzie tej wtyczki znajdziemy podstawowy trzy pasmowy korektor - bass, middle, treble, pokrętło drive odpowiadające za ilość przesteru, pokrętło głośności wtyczki oraz przełącznik który podbija środkowe pasmo.
Wtyczka działa w trybach mono jak i stereo i jest przeznaczona dla systemów Windows 32 bit a by z niej skorzystać w systemach 64 bit należy użyć konwertera wtyczek jakim jest Jbridge. O tym jak konwertować wtyczki VST znajdziesz w tym wpisie - konwersja wtyczek VST.
Aby w pełni skorzystać z tej wtyczki należy w łańcuchu na torze audio zastosować również symulację kolumny gitarowej w tym celu można użyć na przykład loadera impulsów kolumn gitarowych jakim jest wtyczka NadIR. Można oczywiście użyć dowolnej symulacji kolumny głośnikowej.
O tym jak stosować impulsy kolumn oraz gdzie można pobrać darmowe impulsy znajdziesz w tym wpisie - darmowe impulsy kolumn gitarowych.
Symulacja ta jest przystosowana raczej do brzmień typowo rockowych i metalowych w takich klimatach sprawdza się najlepiej ale z powodzeniem można z też uzyskać nieco lżejsze brzmienia odpowiednio korygując nasycenie przesteru.
Poniżej prezentacja tej wtyczki oraz link gdzie można tą symulację pobrać.
Inne wtyczki tego znakomitego producenta znajdziesz w zakładce "Amps" w górnym menu bloga a niektóre z nich zamieszczam w poniższych linkach.
Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz