VTarAmps to producent wielu znakomitych wtyczek którymi są głównie symulacje wzmacniaczy gitarowych oraz symulacje przedwzmacniaczy. Producent od długiego już czasu po dzień dzisiejszy zaskakuje coraz to nowszymi i ciekawszymi projektami.
Symulacje wzmacniaczy tego producenta zyskały dużą popularność wśród gitarzystów a szczególnie gitarzystów gustujących w cięższych metalowych odmianach muzycznych. Wtyczek tego producenta symulujących wzmacniacze gitarowe jest bardzo dużo a jedną z nowszych propozycji jest P.R.O.T.O Four.
P.R.O.T.O Four
Jak sam producent napisał na swojej stronie symulacja ta jest mocno inspirowana wzmacniaczami Mesa z serii Mark i jest symulacją z której można uzyskać ciężkie brzmienia metalowe z lat 90 tych. Na pokładzie tej wtyczki znajdziemy sporo interesujących możliwości korekcyjnych.
Już od razu po wrzuceniu tej wtyczki do folderu z pluginami i pierwszym uruchomieniu na ścieżce audio wraz z symulacją kolumny głośnikowej a zastosowałem NadIR byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, właściwie jeszcze nie zacząłem kręcić pokrętłami a brzmienie od razu przypadło mi do gustu.
Możliwości korekcyjne a właściwie możliwości odpowiadające za charakter brzmienia przesteru są ogromne i nie spotkałem się jeszcze z wtyczką symulującą wzmacniacz gitarowy z tak rozbudowanym i precyzyjnym systemem doboru brzmienia.
Na pokładzie tej wtyczki znajdziemy klasyczny trzy pasmowy korektor, pokrętło gain z sporą ilością zapasu przesteru - jest go naprawdę dużo, pokrętła depth, presense oraz trzy dodatkowe pokrętła HF, LF oraz PA Drive które odpowiadają za bardziej precyzyjną korekcję charakteru brzmienia przesteru.
U góry wtyczki znajduje się dodatkowy panel z kolejnymi możliwościami które również wpływają na korekcję charakteru brzmienia przesteru ale jeżeli ich nie potrzebujemy to mamy możliwość ich wyłączenia.
Po włączeniu przełącznika PA DRIVE uruchomiony zostaje moduł końcówki mocy i mamy możliwość doprecyzować charakter brzmienia i nasycenie przesteru pokrętłami DEPTH I PRESENCE oraz pokrętłem PA DRIVE.
Dodatkowo mamy możliwość zabarwienia brzmienia efektem FUZZ. Wtyczka działa w dwóch trybach w mono oraz w stereo.
Brzmienie
Brzmienie tej symulacji jak już na wstępie napisałem bardzo przypadło mi do gustu wtyczka dobrze radzi sobie z obniżonymi strojami jest "szybka" i bardzo dobrze reaguje na artykulację. Samo brzmienie posiada bardzo szeroki i czuły wachlarz korekcji.
Sam charakter przesteru jest bardzo zaskakujący i bardzo przyjemnie się na nim gra, można go bardzo precyzyjnie poddawać przeróżnej korekcji w zależności od zastosowanych przetworników w gitarze oraz odsłuchu jaki posiadamy.
Szata graficzna tej symulacji jest przejrzysta z łatwym dostępem do wszystkich pokręteł a swoim wyglądem nawiązuje do wzmacniaczy Mesa Boogie. Aby w pełni skorzystać z możliwości tej znakomitej symulacji należy zastosować symulację kolumny głośnikowej ja użyłem wtyczki NadIR oraz impulsów kolumn gitarowych.
W tym wpisie zamieściłem spis z darmowymi impulsami kolumn gitarowych - free impulses respone.
Oczywiście można zastosować dowolną symulację kolumny głośnikowej dobrą alternatywą może być wtyczka Kabin bądź Mercuriall Cab.
Wtyczka dostępna jest na systemy Windows 32 bit jak i 64 bit w formacie VST. Symulację można pobrać zupełnie za darmo na stronie producenta klikając w poniższy link. Poniżej próbka brzmieniowa i krótki test tej symulacji.
Inne symulacje tego producenta
Pozdrawiam!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz