Poulin - Legion

Vst, Vst free, Legion Vst, Ampsim, Vst free

Legion od Lepou bądź Poulin to typowa high gainowa symulacja wzmacniacza gitarowego. Wtyczka jak na swoje niewielkie gabaryty oraz prosty i przejrzysty interfejs zadziwia swoimi możliwościami brzmieniowymi. 

Producent tej symulacji aktualnie nie posiada już strony internetowej lecz kiedyś doczytałem że ta wtyczka nie jest wzorowana na żadnym analogowym odpowiedniku a projekt ten jest projektem autorskim i był oparty o nowe możliwości technologiczne i brzmieniowe.

Legion:

Na pokładzie tej wtyczki znajdziemy dwa oddzielne kanały a właściwie dwa zupełnie inne układy przedwzmacniaczy. Na każdym kanale zastosowane zostały dwa oddzielne tryby to już daje bardzo szerokie możliwości brzmieniowe. 

Wtyczka posiada podstawową korekcję bas, middle, treble, pokrętło contour i presence do precyzyjnej kontroli nad wysokimi częstotliwościami oraz przełącznik high/low w zależności jaki posiadamy sygnał wejściowy (input) - jest to zależne od rodzaju przetworników jakie mamy w gitarze. Symulacja działa w trybie mono jak i stereo.

Dla wyjaśnienia z opcji "high" korzystamy kiedy nasza gitara ma mocny sygnał na przykład z aktywnych przetworników a znów z opcji "low" korzystamy wtedy kiedy przetworniki dają nieco mniejszy i słabszy sygnał sygnał na przykład z przetworników z pasywnych bądź single coil.

Nie jest to oczywiście jakąś regułą ale kiedy włączymy "high" dla gitary z mocnym sygnałem czyli z przetwornikiem aktywnym bądź mocnym pasywnym to sygnał wejdzie nam w dodatkowy przester co nie jest efektem pożądanym. Gitarę należy wysterować z wtyczką tak aby nie przekraczały pewnych określonych granic.

Samo brzmienie wtyczki jest z pewnością bardzo oryginalne i naprawdę sporo można z tej symulacji wykręcić ciekawych brzmień metalowych bądź rockowych. W lżejszych klimatach wtyczka również sobie poradzi ale wydaje mi się że została stworzona to typowo high gainowych brzmień.

Symulację warto próbować "dopalić" gdyż świetnie współpracuje z różnymi dopałkami typu booster bądź overdrive można spróbować zastosować wtyczkę Color Boost. Aby w pełni skorzystać z tych rozwiązań musimy posiadać również symulację kolumny głośnikowej tają symulacją jest Świetny loader impulsów NadIR.

O tym jak stosować impulsy kolumn gitarowych oraz spis z darmowymi impulsami znajdziesz w tym wpisie - darmowe impulsy kolumn gitarowych.

Symulacja nie zużywa zbyt wiele mocy obliczeniowej procesora i jest bardzo lekka co powoduje że można z nią pracować nawet na słabszym sprzęcie.Wtyczka dostępna jest na platformę Windows 32 jak i 64 bit oraz na Mac OSX w formatach VST i AU.

Poniżej wideo z możliwościami tej wtyczki oraz link do pobrania.
Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Free impulse respone IR cabinet - reverb

Odpowiedzi impulsowe zwane IR to krótki zarejestrowany sygnał, brzmienia konkretnej kolumny głośnikowej wraz z jej omikrofonowaniem lub bez ...