Crunchman by NaLex amp sim


NaLex to producent kilkunastu wtyczek stworzonych głównie dla gitar ale nie tylko gdyż w ofercie produktów tego producenta znajdziemy również znakomitą bramkę szumów, efekt fuzz, kompresor czy loader impulsów kolumn gitarowych.

Wtyczki tego producenta zaskakują nie tyle co samym bardzo dobrym brzmieniem i oryginalnymi szatami graficznymi ale również bardzo niskim poborem zasobów procesora podczas ich stosowania. Symulacje z powodzeniem można stosować na słabszym sprzęcie uzyskując przy tym bardzo zadowalające efekty.

Crunchman by NaLex:

Wtyczka ta to symulacja dwukanałowego wzmacniacza gitarowego, producent podaje bardzo mało informacji na temat konstrukcji tej wtyczki a właściwie tych informacji jest brak, tak wiec można się domyśleć że jest to autorski projekt nie wzorowany na innym odpowiedniku. 

Jednak ta piękna szata graficzna przypomina pewien rodzaj znanego, popularnego i sygnowanego analogowego wzmacniacza gitarowego i być może biorąc pod uwagę brzmienie tej wtyczki coś w tym zamyśle jest...ale prawdopodobnie nigdy się tego nie dowiemy.

Na pokładzie tej symulacji znajdziemy dwa kanały przesterowane - kanał HBE i kanał BE a różnią się one ilością zastosowanego gainu i choć samą charakterystyką brzmieniową obydwa kanały są podobne do siebie to bo pewnym czasie stosowania tej wtyczki można stwierdzić że kanały się różnią brzmieniem.

Dalej znajdziemy klasyczny trzy pasmowy korektor, pokrętło gain i volume oraz dwa przełączniki - FAT i CFF którymi możemy dodatkowo wpłynąć na barwę brzmienia, te dwa przełączniki robią bardzo dobrą "robotę" jest to zauważalne szczególnie podczas kiedy korzystamy z wtyczki w czasie rzeczywistym grając na niej.

VST, Amp Sim, NaLex

Sekcja końcówki mocy została zaopatrzona w pokrętło presence oraz poweramp i pokrętło głośności. Wtyczka działa w dwóch trybach mono oraz w trybie stereo i zużywa naprawdę bardzo mało CPU procesora jak na tak dobrze brzmiący produkt.

Aby w pełni skorzystać z tej symulacji potrzebujemy zastosować wraz z nią symulację kolumny gitarowej można użyć dowolnej na przykład Kabin bądź Voxengo Boogex. Polecam jednak skorzystać z możliwości impulsów gitarowych w tym celu można użyć znakomitej wtyczki NadIR.

O tym jak stosować impulsy pak gitarowych oraz spis z darmowymi impulsami kolumn gitarowych znajdziesz w tym wpisie - darmowe impulsy kolumn gitarowych.

Crunchman daje się również bardzo dobrze "dopalić" różnego rodzaju efektami typu overdrive bądź booster szczególnie na pierwszym kanale o nazwie BE. Oczywiście "dopałkę" można również zastosować na drugim kanale. W tym celu można skorzystać z wtyczki Over Diver od82o od NSP lub 808 overdrive od Nembrini Audio. Oczywiście można zastosować każdą inną dowolną pamiętając przy tym że "dopałkę" stosujemy w łancuchu audio zawsze przed symulacją wzmacniacza gitarowego.

Wtyczka dostępna jest dla Windows 32 bit jak i 64 bit w formacie VST oraz na Mac OSX 64 bit w formacie VST+AU. Plugin jest zupełnie darmowy. Poniżej link do strony producenta gdzie może pobrać tą znakomitą symulację wzmacniacza gitarowego.


Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Free impulse respone IR cabinet - reverb

Odpowiedzi impulsowe zwane IR to krótki zarejestrowany sygnał, brzmienia konkretnej kolumny głośnikowej wraz z jej omikrofonowaniem lub bez ...