Marshall JCM800 to bardzo popularny i legendarny wzmacniacz gitarowy którego pierwsze modele zostały wprowadzone na rynek gitarowy w latach 1965. Jednak do pełnej seryjnej produkcji zostały wprowadzone w 1981 roku od tego czasu stały się legendą i podstawą wśród gitarzystów grających różne odmiany rocka i metalu.
NaLex to producent wielu znakomitych wtyczek gitarowych, głównie symulacji wzmacniaczy ale w jego ofercie znajdziemy również, bramkę szumów, loader impulsów czy kompresor. Jednak to symulacje wzmacniaczy tego producenta są jego mocną stroną.
JCM800 by NaLex:
Symulacja J800 to klasyczna symulacja jednokanałowego wzmacniacza gitarowego jakim jest analogowy jego odpowiednik Marshall JCM800. To bardzo prosta i lekka symulacja, nie posiadająca zbyt wielu możliwości ale brzmiąca tak jak powinna.
Na pokładzie tej wtyczki znajdziemy trzy pasmowy korektor, pokrętło gain oraz volume. Po za tym wtyczka działa w trzech trybach oversamplingu 4x 8x 16x. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze, brzmi ciepło i posiada bardzo dobrą dynamikę oraz podatność na artykulację a przejżysta szata graficzna sprawia że dobrze się z nią pracuje.
Producent informuje że wtyczka świetnie współpracuje z powerbox to symulacja poweramp czyli końcówki mocy wzmacniacza gitarowego którą stosujemy na torze audio tuż za symulacją wzmacniacza a pobrać ją można z tego linku - PowerBox by NaLex.
Jako symulację kolumny głośnikowej można z dużym powodzeniem zastosować dedykowaną symulację również tego samego producenta którą znajdziecie tutaj - IRbis lub zastosować jakąś dowolną inną symulację kolumny bądź loader impulsów np. NadIR.
Spis stron z darmowymi impulsami do pobrania znajdziecie w tym wpisie - free impulse respone.
Pod tym linkiem również informacja jak stosować symulacje na torze audio w DAW - jak stosować symulacje.
Wtyczka J800 dostępna jest na platformę Windows 32 jak i 64 bit w formacie VST, oraz na platformę Mac OSX w formacie VST + AU 32 jak i 64 bit. Wtyczka jest łatwa w obsłudze, dobrze się z nią pracuje i rewelacyjnie brzmi po dopaleniu tube screamer potrafi dać bardzo mocne selektywne brzmienie high gain.
Poniżej wideo z prezentacją tej wtyczki oraz z zastosowaniem dopałki od NSP od82o, ta symulacja świetnie współpracuje z dopałkami typu overdrive i tube screamer. Zastosowany symulację overdrive można pobrać z tego linku - od82o by NSP.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz