Clang by Vadim Taranov Amp Simulation

Clang, Ampsim, Vst free, Gugh gain ampsim

Vadim Taranov to producent wielu znakomitych wtyczek stworzonych głównie dla gitar gdyż są nimi symulacje wzmacniaczy gitarowych. Producent tworzy je na wzór ich analogowych odpowiedników bądź swoich własnych autorskich projektów.

Paleta symulacji wzmacniaczy gitarowych tego producenta jest bardzo obszerna, wtyczek jest bardzo dużo i ciągle powstają nowe a w większości są one udostępnione zupełnie za darmo. Postaram się je wszystkie przetestować i opisać na niniejszym blogu choć nie ukrywam że nie będzie to proste zadanie..

W niniejszym wpisie zajmiemy się wtyczką jaką jest symulacja wzmacniacza o nazwie Clang. Jak sam producent podaje wtyczka jest kontynuacją projektu symulacji FourtenMH. Pierwszą i znakomicie brzmiącą wersją tej wtyczki jest FourtenMH1 którą możecie pobrać z tego miejsca - FourtenMH1 VT.

Clang by Vadim Taranov

Clang  to kolejna już odsłona świetnej symulacji wzmacniacza gitarowego. Producent stworzył ją przez przypadek, gdy projektował zupełnie inną symulację co dało obraz brzmieniowy tej wtyczki oraz jak sam producent pisze jest to aktualizacja równie znakomitej symulacji FourteenMH.

FourtenMH oraz Clang są projektami stworzonymi na wzór wzmacniacza Fortin Natas. Producent tym projektem chciał odzwierciedlić brzmienie kanału przesterowanego tego wzmacniacza i można przyznać ze całkiem dobrze mu to wyszło.

Wtyczka Clang to dość spora dawka przesteru oraz mocy i w takim brzmieniu sprawdza się najlepiej, ale można z niej uzyskać również lżejsze brzmienia przesterowane odpowiednio operując gałką gain. Wtyczka na pokładzie posiada trzy pasmowy korektor który można wyłączyć przełącznikiem "tonestack" po wyłączeniu korektora mamy możliwość użycia zewnętrznego equalizera. 

Wbudowany trzy pasmowy korektor działa bardzo czule dość nietypowo i charakterystycznie ale daje bardzo dobrą kontrolę nad wysterowaniem brzmienia pod względem monitorów jakie stosujemy oraz instrumentu z jakiego korzystamy.

Na pokładzie znajdziemy również przełącznik trybu mono/stereo jednak funkcja stereo znacznie obciąży nasz procesor, prawie dwukrotnie a tryb LQ i HQ jest użyteczny tylko w trybie stereo. Myślę że są to niewielkie minusy jak na tak dobrą symulację i każdy wielbiciel metalowego, mocnego brzmienia powinien jej spróbować.

Aby w pełni skorzystać z możliwości tej symulacji należy zastosować również symulację kolumny głośnikowej, w tym celu można użyć dowolnej, polecam jednak wtyczkę NadIR oraz szeroką paletę impulsów kolumn gitarowych które można pobrać za darmo z linku poniżej.

Więcej informacji o tym jak stosować impulsy gitarowe oraz spis z darmowymi impulsami znajdziesz w tym wpisie - free impulses respone.

Szata graficzna tej symulacji również świetnie się prezentuje co sprawia że dobrze się z nią pracuje, wtyczka jest zupełnie darmowa a dostępna jest na platformę Windows 32 jak i 64 bit w formacie VST.

Poniżej wideo z prezentacją możliwości brzmieniowych tej symulacji.

2 komentarze:

  1. Wery nice ampsim metal! Regards

    OdpowiedzUsuń
  2. Super symulacja do metalu. Polecam wtyczki Vadim Taranov są rewelacyjne.

    OdpowiedzUsuń

Polecany post

Free impulse respone IR cabinet - reverb

Odpowiedzi impulsowe zwane IR to krótki zarejestrowany sygnał, brzmienia konkretnej kolumny głośnikowej wraz z jej omikrofonowaniem lub bez ...