NaLex to producent kilkunastu ciekawych darmowych wtyczek VST przeznaczonych głównie dla gitar ale nie tylko. W ofercie tego producenta znajdziemy między innymi kilka świetnie brzmiących symulacji wzmacniaczy gitarowych i efektów.
Producent oferuje również bramkę szumów, kompresor oraz loader impulsów a głównym zastosowaniem wtyczek są właśnie ślady typowo gitarowe. Wtyczki nie obciążają zbyt mocno procesora i bardzo dobrze brzmią.
Valver by NaLex:
Producent nie podaje zbyt wiele informacji na temat tej wtyczki tak więc symulacja ta nie jest prawdopodobnie wzorowana na żadnym analogowym odpowiedniku. Producent potaje jedynie że w projekcie zostały zastosowane moduły symulujące brzmienie lampowe oparte o lampy 12AX7.
Możliwości:
Symulacja Valver to konstrukcja dwu kanałowa - kanał czysty i kanał przesterowany. Na pokładzie znajdziemy klasyczny trzy pasmowy korektor, pokrętło ilości przesteru oraz pokrętło głośności. Wtyczka pracuje w dwóch trybach mono i w stereo.
Brzmienie:
Kanał czysty to bardzo miękkie i klarowne brzmienie, kanał czysty bardzo dobrze współpracuje z wszelakimi zewnętrznymi przesterami jest bardzo dynamiczny i podatny na artykulację. Na tym kanale dobrze jest użyć jakiegoś boostera który podniecie nieco sygnał. Kanał czysty bardzo dobrze współpracuje z efektami modulacyjnymi taki jak na przykład chorus WS-1.
Kanał przesterowany (ultra) to już typowy high gain, ilość przesteru jest bardzo duża ale nawet przy dużej jego ilości symulacja jest bardzo dynamiczna i szybka. Kanał przesterowany przy małych ilościach gainu bardzo dobrze daje się dopalić np. efektem Minotaur lub 808 Overdrive.
Symulacja brzmi bardzo ciepło i okrągło, pokrętła są bardzo czułe i już minimalne przekręcenie powoduje różnicę w brzmieniu. Symulacja świetnie brzmi w miksie ale również bardzo dobrze gra się na niej w czasie rzeczywistym.
Wtyczka jest lekka i nie potrzebuje dużo mocy obliczeniowej do jej pracy. Symulacja dostępna jest na platformę Windows jak i mac OSX 32 i 64 bit w formatach VST oraz AU. Plugin można pobrać zupełnie za darmo.
Aby skorzystać z tej symulacji potrzebować będziemy również symulacji kolumny głośnikowej lub loader impulsów. Ja korzystam z loadera NadIR2 ale oczywiście można użyć każdej innej tego typu wtyczki np. Kabin bądź Merculiall cabinet.
Spis z linkami gdzie można pobrać darmowe impulsy znajdziecie w tym wpisie - free impulses respone.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz