HASR Free Pack by VTarAmps

Vadim Taranov to producent wielu projektów w zakresie wtyczek do produkcji muzycznej którymi są głównie symulacje wzmacniaczy gitarowych. Symulacji tego producenta jest bardzo dużo a są one wzorowane na brzmieniach ich analogowych odpowiedników jak i są to autorskie projekty tego znakomitego producenta.

Symulacji wzmacniaczy i pojedynczych kanałów wzmacniaczy gitarowych jest bardzo dużo i znajdziesz je na niniejszym blogu w górnym menu. Symulacje ciągle są udoskonalane o nowe szaty graficzne jak i aktualizowane pod względem modułów brzmieniowych. Wpisy na blogu w tym zakresie staram się na bieżąco aktualizować.

W niniejszym artykule bardzo ciekawa propozycja od producenta który udostępnia paczkę aż sześciu symulacji wzmacniaczy gitarowych w dodatku całkowicie za darmo, kto by nie skorzystał z takiej okazji by posiadać w swoim arsenale wtyczek świetnie brzmiące i wyglądające symulacje.

Pakiet HASR 2.0

Producent udostępnił zupełnie za darmo do pobrania sześć symulacji wzmacniaczy gitarowych. W skład tego pakietu wchodzą starsze wtyczki które są udostępnione pojedynczo na innych stronach producenta.

Symulacje z pakietu HASR są po aktualizacji i zostały udoskonalone pod względem brzmienia, możliwości jak i swoich szat graficznych które stworzył dla nich Luan Albani a wszystkie przedwzmacniacze zostały wykonane przez Vadim Taranov.


Dlaczego pakiet nazywa się HASR 

Jest to skrót od niegdyś istniejącej popularnej strony internetowej - Honest Amp Sim Reviews na której były zamieszczane recenzje wtyczek VST a głównie symulacji wzmacniaczy gitarowych. Strona cieszyła się sporą popularnością i bardzo rzetelnymi recenzjami pluginów darmowych jak płatnych. 

Niestety strona ta już od dłuższego czasu nie istnieje z nieznanych mi bliżej powodów została zamknięta, szkoda gdyż była ogromną wiedzą i spisem wtyczek dla wielu producentów tych amatorskich jak i profesjonalistów.

Pakiet HASR prawdopodobnie powstał przy współpracy z Vadim Taranov który teraz sam udostępnił drugą odsłonę tego pakietu na swojej stronie.

Dodatkowa symulacja Jambi

VTarAmps dodatkowo do zestawu tych symulacji dodał siódmy przedwzmacniacz o nazwie Jambi - screen znajduje się poniżej, jest on nieco "okrojony" o dodatkowe możliwości korekcji niż jego pełna również darmowa wersja która również dobrze brzmi i świetnie się prezentuje w tym zestawie.

Amsim

Link do pełnej wersji przedwzmacniacza Jambi znajdziecie tutaj, producent udostępnił go również za darmo - Jambi


Zestaw HASR 2.0

W skład zestawu sześciu kolejnych symulacji wchodzą następująco:

Invasion jest to udoskonalona wersja wcześniejszej świetnie brzmiącej symulacji wzmacniacza gitarowego. Ten preamp został udoskonalony i powstała dla niego nowa oryginalna szata graficzna.

Ampsim, Vadim Taranov

Więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie - Invasion.

PV 530 - jest to kolejna symulacja wzorowana na analogowym odpowiedniku jakim jest znakomity preamp ENGL E530. Ten preamp to symulacja kanału LEAD.

Opis jego możliwości oraz próbki brzmieniowe starszej wersji znajdują się w tym wpisie - ENGL E530

Ampsim, Vadim Taranov, VST

Krunkestein - jest to symulacja kanału LEAD wzmacniacza Krank Krunkestein. Pojedynczą wtyczkę tego przedwzmacniacza można pobrać na blogu producenta - Krankestein.

Ampsim, Vadim Taranov, VST

PigSnout - jest prawdopodobnie symulacja małego wzmacniacza gitarowego na baterię jakim jest Pignose model P7-100

Ampsim

NSb - jest to symulacja niestandardowego wzmacniacza gitarowego który zaprojektował Daniel Kuryshova. Opis jego starszej wersji wraz z próbkami brzmieniowymi można znaleźć w tym wpisie. Preamp NSb.

Ampsim, VST, Vadim Taranov

The Knight - to ostatnia symulacja z tego zestawu i jest to symulacja kanału LEAD wzmacniacza Baron K88. Pod tym linkiem można pobrać osobną wtyczkę - The Knight.

Ampsim, VST

Każda z tych symulacji posiada swoje oryginalne brzmienie. Każda z tych wtyczek działa w dwóch trybach w mono jak i w stereo. Szaty graficzne sprawiają że są przejrzyste przez co bardzo dobrze się z nimi pracuje stosując je na gotowe już ślady jak i podczas gry w czasie rzeczywistym.

Aby skorzystać w pełni z tych symulacji należy zastosować wraz z wzmacniaczem symulację kolumny głośnikowej. Kolumna może być dowolna polecam skorzystać na przykład z znakomitej wtyczki jaką jest loader impulsów NadIR. Można użyć oczywiście dowolnej wtyczki symulującej gitarową kolumnę głośnikową, również świetna i prosta symulacja kolumny to Kabin.

Darmowe impulsy kolumn gitarowych znajdziecie w tym wpisie - free impulse respone.

Wszystkie symulacje przeznaczone są dla systemów Windows 32 bit jak i 64 bit w formacie VST. Wtyczki te nie obciążają zbyt bardzo procesora i można z nich korzystać nawet na nieco słabszym sprzęcie. Z tych preampów można uzyskać bardzo wiele ciekawych różnorodnych przesterowanych brzmień dlatego warto je mieć w swoim zestawie.

Paczkę wszystkich wtyczek można pobrać zupełnie za darmo na stronie producenta która znajduje się w tym linku - download HASR 2.0 Free pack. Polecam również wspierać producenta za jego znakomitą pracę i poświęcony czas kupując jego płatne wersje symulacji.

Podsumowanie

Symulacje wzmacniaczy można wykorzystać na różny sposób od produkcji muzycznej po stosowanie ich po prostu do gry oraz ćwiczeń w czasie rzeczywistym. W dzisiejszych czasach szybkiego rozwoju technologicznego potrafią one bardzo dobrze brzmieć i w wielu przypadkach nawet zastąpić analogowy wzmacniacz gitarowy.

Poniżej inne wybrane symulacje tego producenta.




Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Free impulse respone IR cabinet - reverb

Odpowiedzi impulsowe zwane IR to krótki zarejestrowany sygnał, brzmienia konkretnej kolumny głośnikowej wraz z jej omikrofonowaniem lub bez ...